İletişim

panjur sistemleri

Evlerde, iş yerlerinde ve pencere bulunan her alanda kullanılabilen panjur sistemleri, dışarıdan gelen güneş ışınlarını kısmi ya da tamamen engellemeye yarar. Aynı zamanda rüzgar etkisi ile uçuşan tozların girişini engellemek ve mahremiyet sağlamak gibi yararları da bulunur. Özelliklerine göre farklı isimler alan bu sistemlerde, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü sayesinde motorlu panjur modelleri ön plana çıkmaktadır.

Manuel Panjurlar

Uzun ömürlü ve bütçe dostu manuel panjur seçenekleri, kapı ve pencerelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bir makara ya da benzeri sistemle, elle kontrol edilerek kullanılan panjur çeşitlerine, manuel panjur denir. Manuel panjurlar, isteğe göre ayarlanabilen ve çok fazla güce ihtiyaç duyulmadan açılıp kapanabilen mekanizmalara sahiptir.

Otomatik-Motorlu Panjurlar

Geniş bir kullanım alanına sahip olan motorlu panjur sistemleri, bazı temel özelliklerine göre ikiye ayrılır.

– Butonlu panjur
– Kumandalı panjur

Her iki seçenek de kullanım rahatlığı açısından avantajlıdır. Butonlu ya da kumandalı olarak tercih edebileceğiniz panjurlar, otomatik panjurlar olarak da sınıflandırılabilir. Bir motor desteği ile çalışan bu panjurları açmak, kapatmak ve ayarlamak için buton sistemi ya da kumanda seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

GALERİ

Hemen Arayın!